Javi Gracia trenerem Valencii

La Liga
La Liga

Javi Gracia jest już oficjalnie trenerem Valencii. Tym samym klub z Estadio Mestalla zakończył poszukiwania następcy Alberta Celadesa, który został zwolniony w ubiegłym miesiącu.

Czytaj dalej…

Valencia już w ubiegłym tygodniu doszła do porozumienia z 50-letnim trenerem w sprawie warunków kontraktu, ale “zielone światło” na jego podpisanie musiał dać jeszcze właściciel klubu Peter Lim. W poniedziałek klub oficjalnie potwierdził zatrudnienie nowego szkoleniowca.

Budżet mniejszy o 40 procent

Javi Gracia stanie na Mestalla przed wielkim wyzwaniem. Po tym jak drużynie nie udało się zająć miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach, władze klubu podjęły decyzję o obcięciu budżetu nawet o 40 procent. W związku z tym, z klubem latem ma pożegnać się wielu zawodników.

Javi Gracia wraca do pracy

Szkoleniowiec w trakcie swojej kariery prowadził już kilka hiszpańskich klubów. Najbardziej znany jest z pracy w Maladze, którą prowadził w latach 2014-2016. W swoim CV ma również trenowanie zawodników Pontevedry, Cadiz, Villarreal B, Almerii i Osasuny.

Javi Gracia kilka lat spędził również za granicą. W latach 2011-2012 prowadził greckie drużyny Olympiakosu Volou i AO Kerkyra. W 2016 roku wyjechał do Rosji, gdzie pracował w Rubinie Kazań, a od stycznia 2018 roku do września 2019 roku był menedżerem występującego w Premier League Watfordu.

Komentarze