Joaquin zakpił z Koemana: “Nie chciałbym go nawet jako kitmana”

Joaquin
Joaquin fot. PressFocus

Ronald Koeman latem tego roku został szkoleniowcem FC Barcelony. Tymczasem w jednym z wywiadów dla hiszpańskich mediów krytycznych słów w kierunku Holendra nie szczędził Joaquin, broniący na co dzień barw Realu Betis. – Nie chciałbym go w klubie nawet jako kitmana – miał powiedzieć Hiszpan.

Czytaj dalej…

Ronald Koeman nie ma najlepszego startu w FC Barcelonie. Były selekcjoner reprezentacji Holandii z Dumą Katalonii wywalczył w ośmiu meczach zaledwie sześć punktów w La Liga, co jest najgorszym wynikiem klubu od sezonu 1971/1972, gdy opiekunem Blaugrany był Rinus Michels.

Koeman w przeszłości miał okazję pracować w Valencii CF, mając do swojej dyspozycji Joaquina. Ten nie ma najlepszych wspomnień związanych z holenderskim trenerem, mimo że pod jego batutą zawodnicy Nietoperzy wygrali Copa del Rey w trakcie kampanii 2007/2008.

Hiszpan zapytany, czy chciałby, aby Koeman został mianowany trenerem Betisu, Joaquin roześmiał się i odpowiedział jednoznacznie: – Nie chciałbym go w klubie nawet jako kitmana – mówił piłkarz cytowany przez Football Espana.

– Ogólnie nie mam dobrych wspomnień z Valencią, ale na szczęście nie trwało to długo i uratowaliśmy sezon. W sobotę zmierzymy się ze sobą. On nie przywita się ze mną, ja z nim i tyle – dodał Joaquin.

Sobotnia batalia w ramach dziewiątej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy zaplanowana jest na godzinę 16:15. W trzech ostatnich potyczkach między obiema ekipami za każdym razem górą była Barca. Team z Andaluzji po raz ostatni pokonał Dumę Katalonii w 2018 roku, gdy spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 na korzyść Betisu.

Komentarze