Koeman: Messi jest wzorowym kapitanem

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Trener Barcelony, Ronald Koeman przekonuje, że Lionel Messi jest idealnym kapitanem i wzorem do naśladowania dla reszty zespołu, odkąd zadeklarował, że zostaje na kolejny rok na Camp Nou.

Czytaj dalej…

Argentyńczyk zanotował świetny występ w środku tygodnia przeciwko Celcie Vigo (3:0). Chociaż Barcelona grała w drugiej połowie w dziesiątce, to jej zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Spora w tym zasługa Messiego, który dzielił i rządził na placu gry.

– Od pierwszego dnia, gdy Leo wrócił do treningów i gry, daje z siebie wszystko dla tego klubu, zespołu i kolegów z drużyny. Nie mogę mieć do niego żadnych zastrzeżeń – powiedział Koeman.

Messi skupiony na Barcelonie

– Teraz, przeciwko Celcie, po raz kolejny pokazał, ile znaczy dla naszego zespołu i że potrafi wziąć na swoje barki odpowiedzialność, nosząc opaskę kapitana. Pomagał naszej drużynie w tyłach, byśmy grając w dziesiątkę utrzymywali się jak najdłużej przy piłce – dodał.

– Dla mnie Messi był zawsze najlepszym graczem na świecie i nie ma sensu nad tym debatować. Wiedziałem o tym, nim przybyłem do Barcelony, a wspólna praca z nim tylko mnie w tym utwierdziła. Jest w pełni oddany zespołowi i mógłby być przykładem tego, jak być kapitanem – zaznaczył Koeman.

Najbliższy mecz Barcelony zostanie rozegrany w niedzielę. Podejmie wówczas w ramach rozgrywek La Liga Sevillę.

Komentarze