Kolejna kontuzja w Realu, nieszczęście trafiło bramkarza!

Thibaut Courtois
Thibaut Courtois fot. Maksim Blinov/Sputnik/Hepta/Sport Pictures

Real Madryt może mieć w najbliższym czasie kłopot, gdyż zgrupowanie reprezentacji Belgii z powodu odniesionej kontuzji przedwcześnie musiał zakończyć Thibaut Courtois. Marca podaje, że zawodnik nabawił się urazu pleców w odcinku lędźwiowym.

Czytaj dalej…

Real Madryt z niepokojem może spoglądać w przyszłość. Chociaż nie brakuje głosów, że odesłanie Courtoisa do Madrytu miało mieć wyłącznie aspekt zapobiegawczy. Tym samym bramkarz ma być zdolny do gry w pierwszym spotkaniu Królewskich po przerwie reprezentacyjnej. Real po przerwie na mecze kadry zmierzy się w roli gospodarza z Cadiz CF.

Courtois był w planach na grę trenera Roberto Martineza w szeregach Czerwonych Diabłów na boje przeciwko Islandii i Anglii. Ostatecznie nie będzie dane golkiperowi wystąpić w tych potyczkach. Zawodnik w stolicy Hiszpanii ma przechodzić zabiegi regeneracyjne, aby być zdolnym do gry na zbliżające się spotkanie ligowe Realu.

Były bramkarz Chelsea FC jest mocnym punktem madryckiej ekipy. 79-krotny reprezentant Belgii w tym sezonie rozegrał cztery spotkania w La Liga, w których trzy razy zachował czyste konto.

Courtois ma umowę ważną z Realem do końca czerwca 2024 roku. Transfermarkt.de wycenia wartość bramkarza na 75 milionów euro.

Komentarze