Królewscy z trzecią wygraną z rzędu

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt zaliczył w ostatnim niedzielnym starciu hiszpańskiej ekstraklasy swoje trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo. Królewscy w pokonanym polu pozostawili Real Valladolid, wygrywając 1:0.

Po potknięciu w sobotni starciu FC Barcelony, team ze stolicy Hiszpanii przystępował do swojej potyczki nie tylko z szansą na objęcie pozycji lidera rozgrywek, ale także ucieknięcia delikatnie od Dumy Katalonii. Aby tak się stało, wystarczyło tylko pokonać Pucelę, której większościowym udziałowcem jest Luis Nazario de Lima Ronaldo.

W pierwszej części gry futbolówkę do siatki skierował Casemiro, oddając strzał głową. Ostatecznie jednak trafienie Brazylijczyka zostało anulowane po weryfikacji VAR, bo zawodnik był na minimalnym spalonym. Tym samym na przerwę obie ekipy udały się z bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron scenariusz gry nie uległ zbytnio zmianie. W każdym razie piłkarze gości zdołali już prawidłowo zdobyć bramkę. W 78. minucie do siatki trafił Nacho, wykorzystując podanie Toni Kroosa. Jednocześnie podopieczni Zinedine’a Zidane’a zanotowali trzynaste zwycięstwo w sezonie.

Real Valladolid – Real Madryt 0:1 (0:0)