Larsson i Schreuder asystentami Koemana

Ronald Koeman
Ronald Koeman fot. Grzegorz Wajda

Nowy szkoleniowiec Barcelony, Ronald Koeman, kompletuje swój sztab. W nadchodzącym sezonie asystentami Holendra będą Alfred Schreuder i Henrik Larsson – oficjalnie potwierdziła Duma Katalonii na swojej stronie internetowej.

Czytaj dalej…

Obaj podpisali z katalońskim klubem umowy do 30 czerwca 2022 roku. To kolejne decyzje kadrowe podjęte przez klub po zakończeniu ostatniego sezonu.

Znajomość Koemana i Larssona

Koeman i Larsson po 23 latach ponownie spotkają się w jednym zespole. Obaj bardzo dobrze znają się ze wspólnych występów w Feyenoordzie Rotterdam w latach 1995-1997.

Dla byłego reprezentanta Szwecji jest to również powrót do Barcelony, którą reprezentował przez dwa sezony w latach 2004-2006. Wówczas Larsson rozegrał 62 spotkania w zespole prowadzonym wówczas przez Franka Rijkaarda, zdobywając w nich 22 bramki. W tym czasie dwukrotnie sięgnął z Barceloną po mistrzostwo Hiszpanii, a także triumfował w Lidze Mistrzów.

Specjalista od stałych fragmentów gry

Do sztabu szkoleniowego Barcelony dołączy również 47-letni Alfred Schreuder, który uznawany jest za specjalistę od stałych fragmentów gry. W trakcie swojej trenerskiej kariery był między innymi asystentem Huuba Stevensa w Hoffenheim i Erika ten Haaga w Ajaksie Amsterdam.

W sezonie 2019/20 samodzielnie prowadził drużynę Hoffenheim, gdzie zastąpił Juliana Nagelsmanna. Z niemieckim klubem pożegnał się na początku czerwca.

Komentarze