Legenda Realu Madryt wraca do klubu

Iker Casillas
Iker Casillas fot. Getty Images

Iker Casillas ponownie będzie związany z Realem Madryt. Były bramkarz Królewskich wróci do klubu po pięcioletniej przerwie, tym razem w nowej roli. 39-latek ma zostać doradcą prezydenta Florentino Pereza – informuje Marca.

Czytaj dalej…

Rozmowy w tej sprawie nie zostały jeszcze oficjalnie sfinalizowanie, ale powinno do tego dojść podczas zaplanowanych już spotkań. W ich trakcie ustalone zostaną również szczegółowe kompetencje Casillasa, który ma nie tylko doradzać prezydentowi klubu, ale także pełnić funkcję ambasadora.

Pięć lat w Porto

Ostatnie pięć lat Casillas spędził w FC Porto, z którym dwukrotnie sięgnął po mistrzowski tytuł. Na początku 2020 roku był jednak zmuszony do zakończenia piłkarskiej kariery, po tym jak kilka miesięcy wcześniej doznał ataku serca podczas jednego z treningów z portugalskim zespołem.

W środę Hiszpan świętował z kolegami z zespołu zdobycie kolejnego mistrzowskiego tytułu, choć w ostatnim sezonie pełnił tylko rolę łącznika pomiędzy drużyną, a władzami klubu. Z FC Porto oficjalnie pożegna się na początku sierpnia, po finałowym meczu Pucharu Portugalii, w którym jego drużyna zmierzy się z Benfiką Lizbona.

Legenda wraca do Realu Madryt

Nie ma wątpliwości, że Iker Casillas jest jedną z legend Realu Madryt. W zespole z Santiago Bernabeu występował nieprzerwanie w latach 1999-2015, rozgrywając łącznie 725 spotkań. Wynik ten pozwala mu zajmować drugie miejsce w rankingu zawodników z największą ilością występów w barwach Realu Madryt. Casillas ustępuje jedynie Raulowi Gonzalezowi, który w trakcie swojej kariery 741 razy zakładał na siebie koszulkę Królewskich.

Z zespołem Realu bramkarz sześć razy zdobywał mistrzostwo Hiszpanii, a także trzykrotnie triumfował w Lidze Mistrzów. Do tego dołożył dwa zwycięstwa w rozgrywkach o Puchar Włoch, cztery Superpuchary Hiszpanii, dwa Superpuchary Europy, dwa Puchary Kontynentalne oraz jedno Klubowe Mistrzostwo Świata.

Komentarze