La Liga ma być priorytetem dla FC Barcelony

Xavi Hernandez
Xavi Hernandez fot. PressFocus

FC Barcelona dobrze weszła w nowy sezon ligowym. Tymczasem w Lidze Mistrzów zaliczyła już porażkę z Bayernem Monachium. Diario Sport przekazało natomiast wieści na temat celów Katalończyków na trwające kampanię.

  • FC Barcelona ma konkretne plany na trwający sezon
  • Katalończycy chcą wywalczyć przede wszystkim mistrzostwo La Liga, twierdzi Diario Sport
  • Celem minimum na Ligę Mistrzów jest z kolei wyjście z grupy

Xavi otrzymał konkretny cel do zrealizowania

FC Barcelona według wieści Diario Sport przede wszystkim celuje w sezonie 2022/2023 w mistrzostwo La Liga. Tymczasem w Lidze Mistrzów ekipa Xaviego Hernandeza ma co najmniej wyjść z grupy.

Cel związany z wygraniem mistrzostwa Hiszpanii miał zostać przedstawiony trenerowi Xaviemu Hernandezowi i dyrektorowi sportowemu Jordiemu Cruyffowi przez władze klubu. Jeśli jednocześnie Katalończykom uda się też wygrać Copa del Rey, to w takich okolicznościach sezon byłby uważany przez klubowych sterników za idealny.

Zobacz także:

Aktualnie Barca znajduje się na drugiej pozycji w tabeli ligi hiszpańskiej. Blaugrana ma na swoim koncie 16 punktów. Do pierwszego Realu Madryt team z Camp Nou traci dwa oczka. Za plecami Blaugrany jest natomiast Real Bet, legitymujący się dorobkiem 15 punktów.

W najbliższą sobotę Barca zmierzy się na wyjeździe z Mallorką. Spotkanie odbędzie się o godzinie 21:00. Tydzień później ekipa Roberta Lewandowskiego zmierzy się z kolei z Celtą Vigo.

Czytaj więcej: Barcelona dąży do odbudowania relacji z Messim

Komentarze