Marca: Tylko Vidal chętny na rozstanie z Barcą

Arturo Vidal
Arturo Vidal fot. Grzegorz Wajda

Hiszpańska Marca podaje, że Arturo Vidal jest jedynym zawodnikiem FC Barcelony, który ma w planach rozstanie z klubem z Katalonii. Tymczasem niechętnie do tematu odejścia z Barcy podchodzą tacy zawodnicy jak: Samuel Umtiti, Nelson Semedo, Ivan Rakitic, czy Martin Braithwaite.

Czytaj dalej…

Odnotujmy, że aktualni mistrzowie Hiszpanii wystawili na listę transferową ponad połowę swojego składu. Wpływ na taki stan rzeczy ma sytuacja związana z tym, że pandemia koronawirusa ograniczyła wpływy finansowe wielu klubów, w tym także Blaugrany.

Jeśli zatem jakiś zawodnik miałby latem wzmocnić team z siedzibą na Camp Nou, to najpierw ktoś musiałby się rozstać z Barcą. Wiadomo nie od dzisiaj, że zawodnikami najbardziej łączonymi z przeprowadzką do Barcelony są Neymar i Lautaro Martinez.

W kontekście Argentyńczyka niewykluczone, że Chilijczyk Vidal zostanie wykorzystany do jego transferu. Inter Mediolan oczekuje za swojego napastnika 111 milionów euro. Suma ta mogłaby być jednak mniejsza, gdyby były piłkarz Bayernu Monachium został zaangażowany w transakcję. Jego wartość szacowana jest na 15-20 milionów euro.

Vidal w trakcie kampanii  2019/2020 wystąpił łącznie w 13 spotkaniach, notując w nich sześć trafień.

Komentarze