Media: Abidal nie zostanie zwolniony z Barcelony

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Tuż po blamażu FC Barcelony w starciu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium wydawało się, że pewni zwolnienia z klubu z Katalonii mogą być Quique Setien i dyrektor sportowy wicemistrzów Hiszpanii Eric Abida. O ile Hiszpan już został poinformowany, że nie ma już dla niego miejsca w klubie, to Francuz chyba uniknął zwolnienia.

Czytaj dalej…

Diario Sport jeszcze w trakcie weekendu podawało informacje, że przyszłość Abidala jest przesądzona. Tym samym Francuz wraz z trenerem Dumy Katalonii mieli stracić pracę. Okazuje się jednak, że Abidal zostanie w Barcelonie, gdyż w perspektywie krótkoterminowej Francuz może pomóc w nadzorowaniu transferów z klubu i do klubu.

Dyrektor sportowy utrzyma posadę

Cadena Cope potwierdza, że Abidal pozostanie na swoim stanowisko, mimo że członkowie zarządu klubu nie są przekonani co do jego współpracy z prezydentem Josepem Marią Bartomeu.

Odnotujmy, że pozycja Francuza w ekipie z siedzibą na Camp Nou po raz pierwszy została zachwiana, gdy światło dzienne ujrzał konflikt Abidala z Leo Messim, co miało miejsce po zwolnieniu trenera Ernesto Valverde.

Zwolnienie Hiszpana Valverde przez byłego reprezentanta Francji to jego główna decyzja w klubie. Hiszpańskie media spekulują, że transfery Antoine’a Griezmanna i Frenkie de Jonga zostały sfinalizowane jeszcze przed przybyciem Abidala do Barcy. Francuz ma natomiast odpowiadać za takie transfery ja te z udziałem Neto, czy pozyskaniem z Realu Betis Juniora Firpo.

Komentarze