Media: Barcelona odkryła kolejny wielki talent w swojej akademii

Piłkaeze FC Barcelony
Piłkaeze FC Barcelony fot. PressFocus

FC Barcelona według doniesień Diario Sport odkryła kolejny talent w swojej akademii piłkarskiej. Wiele wskazuje na to, że niebawem szanse zaistnienia w pierwszym zespole ekipy z Katalonii może otrzymać Alex Balde. 17-latek może grać jako lewy obrońca, a nawet jako lewoskrzydłowy.

Czytaj dalej…

FC Barcelona od jakiegoś czasu ma plany, aby sprzedać Juniora Firpo. Jeśli taki stan rzeczy się urzeczywistnił, to sternicy klubu z Katalonii musieliby znaleźć następcę tego piłkarza w swoich szeregach. Wiele wskazuje na to, że przedstawiciele Blaugrany zaczęli już analizować swoje zespoły młodzieżowe pod tym kątem.

Hiszpańscy dziennikarze przekonują, że kolejnym wielkim talentem w hiszpańskiej ekipie może być Alex Balde, który już w wieku juniora obdarzony jest dobrymi warunkami fizycznymi. Jego występy w młodzieżowym zespole Barcy wzbudziły już zainteresowanie czołowych ekip ze Starego Kontynentu.

Niezwykły potencjał

W kontekście Juniora Firpo wygląda na to, że zawodnik rozstanie się z ekipą z Camp Nou już w styczniu. Dominikanin łączony jest przed media przede wszystkim z klubami z Włoch takimi jak Inter Mediolan, czy Atalanta BC. 24-latek wyceniany jest na 14 milionów euro.

Tymczasem Balde już teraz jest porównywany pod względem umiejętności piłkarskich z Ansu Fatim, który zdołał się przebić do wyjściowego składu Dumy Katalonii. Mimo młodego wieku zawodnik stał się jedną z kluczowych postaci Barcelony, mając już nawet za sobą występy w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii.

Hiszpan Balde znalazł się na celowniku takich ekip jak Chelsea FC, czy Liverpool FC. Zawodnik urodzony w Barcelonie nie myśli jednak o zmianie otoczenia, chcąc kontynuować swoją karierę w klubie z Katalonii. Zawodnik wywalczył już awans do drugiej drużyny FC Barcelony. Jeśli nie stanie się nic nieprzewidywalnego, to wkrótce piłkarz powinien znaleźć się w kadrze pierwszej drużyny.

Komentarze