Messi: Musimy oczyścić nasze głowy

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Kapitan Barcelony Lionel Messi ma nadzieję, że drużyna ma już za sobą to co najgorsze. W powrocie na właściwą drogę ma pomóc rozmowa, która została przeprowadzona przez drużynę w ostatnich dniach.

Czytaj dalej…

W czwartek Barcelona przegrała 1:2 z Osasuną Pampeluna i na kolejkę przed zakończeniem sezonu straciła szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Po tym meczu doszło do poważnych rozmów w drużynie. Jej reakcja była bardzo dobra, bowiem w niedzielę Duma Katalonii efektownie 5:0 pokonała na wyjeździe Deportivo Alaves.

– Byliśmy samokrytyczny i przyjrzeliśmy się sobie od wewnątrz. Musieliśmy to zrobić – powiedział Messi po niedzielnym spotkaniu z Deportivo Alaves, cytowany przez ESPN.

– Zdaliśmy sobie sprawę z wielu rzeczy. Po pierwsze, że nie mieliśmy dobrego sezonu pod względem naszej formy i wyników. Uważam, że dziś zrobiliśmy krok naprzód pod względem postawy i zaangażowania, które musimy prezentować zawsze – kontynuował.

– Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że musimy być dużo bardziej konsekwentni. Jak powiedział kiedyś trener, były mecze, kiedy w pewnych okresach graliśmy bardzo dobrze, ale musimy to utrzymać przez 90 minut – mówił Argentyńczyk.

Messi: Wszystko może się zmienić

W sierpniu Barcelonę czeka jeszcze rywalizacja w Lidze Mistrzów. W rewanżowym meczu 1/8 finału podopieczni Quique Setiena zmierzą się na Camp Nou z Napoli. Pierwsze spotkanie we Włoszech zakończyło się remisem 1:1.

– Uważam, że potrzebujemy teraz trochę spokoju, przerwy, aby oczyścić nasze głowy i wrócić z większym pragnieniem niż kiedykolwiek. Powiedzieliśmy wszystko, co trzeba było powiedzieć. Byliśmy samokrytyczni – stwierdził napastnik Barcelony.

– Teraz nadszedł czas, by ciężko pracować i dać z siebie wszystko. Nie ma już o czym mówić. Teraz musimy tylko pokazać, że wszystko może się zmienić, a dziś to był ważny krok naprzód – dodał Messi.

Komentarze