Messi nie odejdzie za darmo. Klauzula wygasła

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Klauzula pozwalająca Lionelowi Messiemu na odejście z Barcelony latem tego roku za darmo wygasła w ostatni weekend – informuje ESPN. Oznacza to, że Argentyńczyk pozostanie na Camp Nou na co najmniej kolejne 12 miesięcy.

Czytaj dalej…

Wspomniana klauzula trafiła do kontraktu Messiego w 2017 roku. Umożliwiała mu odejście z klubu za darmo latem 2020 roku, o ile poinformowałby władze klubu o swojej decyzji do 30 maja. Według informacji ESPN, tak się nie stało.

O sytuacji kontraktowej Argentyńczyka już we wrześniu ubiegłego roku informował El Pais. Doniesienia te zaalarmowały przedstawicieli innych klubów, którzy bacznie monitorowali sytuację Messiego. Wśród nich znajdował się Manchester City. W stolicy Katalonii byli jednak przekonani o pozostaniu swojej legendy i wydaje się, że nie muszą już się o to martwić.

Messi z dożywotnim kontraktem?

W najbliższym czasie można również spodziewać się rozmów między obiema stronami w sprawie przedłużenia obecnego kontraktu, który wygasa w czerwcu 2021 roku. Prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu już wcześniej zapowiadał złożenie Messiemu propozycji podpisania dożywotniej umowy.

W trakcie swojej dotychczasowej kariery Messi rozegrał w barwach Barcelony 718 spotkań, zdobywając w nich 627 bramki.

Komentarze