Messi z kolejnym rekordem

Leo Messi
Leo Messi Cosmin Iftode / Sport Pictures

Kapitan Barcelony Lionel Messi po raz siódmy w karierze sięgnął po Trofeo Pichichi, czyli nagrodę dla najlepszego strzelca La Liga. Argentyńczyk w zakończonym już sezonie 2019/20 zdobył 25 bramek.

Czytaj dalej…

Messi w ostatnich latach zdominował rywalizację o koronę króla strzelców hiszpańskiej ekstraklasy. Dla napastnika Barcelony to siódmy triumf w ciągu ostatnich jedenastu sezonów.

W tym sezonie Messi trafił do siatki rywali 25 razy, w tym dwukrotnie w ostatnim meczu sezonu z Deportivo Alaves, które zakończyło się wygraną Barcelony 5:0. Karim Benzema, który uplasował się na drugim miejscu, zakończył sezon z 21 bramkami na koncie.

Kolejny rekord Messiego

Lionel Messi ustanowił kolejny rekord La Liga. Tym razem pod względem ilości zwycięstw w klasyfikacji najlepszych strzelców. Po tym sezonie wyprzedził legendarnego zawodnika Athletic Bilbao Telmo Zarrę, który Trofeo Pichichi zdobywał sześć razy w latach 1944-1953. Argentyńczyk ma na swoim koncie już siedem triumfów.

Trofeum Zarry dla Gerarda Moreno

W Hiszpanii, na cześć wspomnianego zawodnika Athletic Bilbao, przyznawane jest również Trofeo Zarra. To nagroda dla najlepszego hiszpańskiego strzelca w La Liga.

Po sezonie 2019/20 trafi ono w ręce napastnika Villarreal Gerarda Moreno, który zdobył dla Żółtych Łodzi Podwodnych 18 goli.

Komentarze