Mikel Merino na dłużej w Realu Sociedad

La Liga
La Liga

Środkowy pomocnik Realu Sociedad Mikel Merino zdecydował się związać swoją przyszłość z klubem. Baskowie poinformowali w środę o podpisaniu nowego pięcioletniego kontraktu z 24-letnim zawodnikiem.

Czytaj dalej…

– Czuję się tutaj jak w domu. Zostałem cudownie przyjęty przez kibiców, moich kolegów z drużyny oraz mieszkańców miasta. Bardzo cieszę się z przedłużenia kontraktu, jestem bardzo szczęśliwy. Mam nadzieję, że będę mógł zostać tutaj na długo – powiedział zawodnik po podpisaniu nowej umowy, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Kiedy jest entuzjazm i wiara w projekt, dzieją się piękne rzeczy, jak te, które miały miejsce w tym sezonie. Jesteśmy młodym i ambitnym zespołem. Wspólnie chcemy osiągać nasze cele – dodał pomocnik.

Dwa lata w San Sebastian

Mikel Merino do zespołu Realu Sociedad trafił latem 2018 roku. Wówczas Baskowie zdecydowali się zapłacić za niego Newcastle United 12 milionów euro. Były reprezentant hiszpańskiej młodzieżówki, który profesjonalną karierę rozpoczynał w Osasunie Pampeluna, bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w składzie i jest obecnie ważnym zawodnikiem Realu Sociedad. Dotychczas w jego barwach rozegrał 74 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 10 bramek i notując sześć asyst.

Przed przenosinami do Realu Sociedad dwa sezony spędził poza Hiszpanią. Najpierw zaliczył nieudany pobyt w Borussii Dortmund, a następnie przez rok bronił barw Newcastle United. Ostatecznie zdecydował się jednak na powrót do ojczyzny.

Komentarze