Mikel Merino przedłuży kontrakt z Realem Sociedad?

La Liga
La Liga

Real Sociedad chciałby podpisać nowy kontrakt z Mikelem Merino, ale rozmowy w tej sprawie, z powodu pandemii koronawirusa, utknęły w martwym punkcie.

Czytaj dalej…

23-letni zawodnik dołączył do klubu z San Sebastian latem 2018 roku z Newcastle United za 12 milionów euro. Od momentu dołączenia do baskijskiego klubu zrobił ogromne postępy i stał się bardzo ważnym zawodnikiem drużyny. W jej barwach rozegrał dotychczas 55 spotkań w La Liga, zdobywając sześć goli.

Obecna umowa Mikela Merino z Realem Sociedad wygasa w czerwcu 2023 roku. Obie strony przed zawieszeniem rozgrywek prowadziły zaawansowane rozmowy w sprawie jej przedłużenia o dwa lata, do czerwca 2025 roku. Wszystko wskazywało na to, że dojdą do porozumienia. Na razie do podpisania dokumentów jednak nie doszło.

Pandemia zastopowała rozmowy

W proponowanym przez Real Sociedad kontrakcie, jak informuje Mundo Deprotivo, zwiększona zostałaby nie tylko klauzula odstępnego (z 45 na 70 milionów euro), ale znaczącej poprawie miały ulec również zarobki zawodnika. Merino był gotowy zaakceptować proponowane przez klub wynagrodzenie, ale rozmowy w tej sprawie zastopowała pandemia koronawirusa i zawieszenie rozgrywek, co będzie miało również wpływ na sytuację finansową klubu. Tym samym nie wiadomo, czy Real Sociedad będzie w stanie utrzymać pierwotnie proponowane warunki.

Mundo Deportivo informuje, że celem obu stron pozostaje kontynuowanie współpracy i rozmowy w tej sprawie prawdopodobnie wkrótce zostaną wznowione.

Komentarze