Joao Felix
Joao Felix Pressfocus

Sobotnim po południem doszło do czterech spotkań w ramach 18. kolejce La Liga. W każdym z nich padały gole, ale najciekawiej wyglądała rywalizacja Barcy z Cadiz. Do tego w hicie weekendu, Sevilla wyszarpała komplet punktów w boju z Atletico.

Barca rozczarowała, Atletico uratowało honor

Tym razem gole dla FC Barcelony zdobywali piłkarze z La Masii. Najpierw na listę strzelców wpisał się Jutgla. Chwilę później bramkę dołożył Gavi. Tym sposobem Blaugrana prowadziła dwoma golami już po 20 minutach. Po przerwie Cadiz niespodziewanie odrobił straty. Goście napędzili stracha podopiecznym Xaviego, ale trafienie Nico w samej końcówce, pozwoliło Katalończykom zgarnąć całą pulę.

Natomiast na koniec dnia doszło do interesującego starcia w Andaluzji. Zawody świetnie ułożyły się dla Sevilli, która dała wbić sobie bramkę jeszcze przed przerwą. Atletico miało lepsze momenty, jednak podobnie jak w derbach Madrytu, zespół nie prezentował niczego specjalnego. W drugiej połowie obie ekipy zagrały w taktyczne szachy, nie chcąc podjąć większego ryzyka. Z tego powodu tempo meczu zwolniło i wydwało się, że więcej goli już nie padnie. Niespodziewanie gospodarze objęli prowadzenie w doliczonym czasie gry. Sprytne trafienie Ocamposa pozwoliło odnieść zwycięstwo, a przy okazji umocni drużynę na drugiej lokacie w tabeli.