Nelson Semedo: Barcelona była trudnym wyzwaniem

Nelson Semedo
Nelson Semedo fot. Grzegorz Wajda

Nelson Semedo w trakcie kończącego się okienka transferowego zamienił FC Barceloną na Wolverhampton Wanderers. Zawodnik nie ukrywał, że bardzo dobrze czuł się w szeregach Dumy Katalonii, a fakt, że musiał opuścić ten klub, traktuje w pewnym sensie jako osobistą porażkę, gdyż nie do końca dorównał poziomowi, który ma miejsce w hiszpańskiej ekipie.

Czytaj dalej…

Nelson Semedo rozstał się z Barcą po trzech latach spędzonych w ekipie z Camp Nou. W tym czasie Portugalczyk wywalczył cztery trofea, w tym dwa mistrzostwa Hiszpanii. Przypomnijmy, że zawodnik trafił do teamu z Katalonii latem 2017 roku za 35 milionów euro z Benfiki Lizbona. Nelson Semedo nie zawsze jednak był podstawowym zawodnikiem. Często na pozycji Portugalczyka grywał Sergi Roberto.

– Cieszyłem się czasem spędzonym w Barcelonie, gdzie zawarłem przyjaźnie, o których będę pamiętał już zawsze – powiedział portugalski defensor w rozmowie z DAZN cytowanej przez Diario Sport.

– Ogólnie czas spędzony w Barcy mogę uznać za udany, bo wywalczyłem cztery trofea, rozgrywając prawie 150 spotkań, co jest trudne do osiągnięcia w takim klubie jak Barcelona – dodał Nelson Semedo.

Nelson Semedo: Chciałem dorównać poziomowi w Barcelonie

– Poziom w tej ekipie jest niezwykły. Chciałem grać więcej, ale ostatecznie muszę przyznać, że nie osiągnąłem takiego poziomu, jaki bym chciał osiągnąć – powiedział piłkarz.

– Musiałem dostosować swoją grę do tego, co znałem, a nie jest to łatwe. Starałem się dawać z siebie wszystko, otrzymywałem pomoc, ale ogólnie to było duże wyzwanie – zaznaczył Nelson Semedo.

Warto zaznaczyć, że Portugalczyk był jednym z kilku piłkarzy, który w trakcie kończącego się okienka transferowego rozstał się z Dumą Katalonii. W gronie piłkarzy, którzy opuścili ostatnio Barcę, są też: Ivan Rakitic, Luis Saurez, Arthur Melo, Arturo Vidal. Wymienieni zawodnicy zakotwiczyli kolejno w: Sevilli FC, Atletico Madryt, Juventusie FC i Interze Mediolan.

Tymczasem następcą Nelsona Semedo w szeregach Blaugrany został Sergino Dest. Amerykanin trafił do Barcelony z AFC Ajaxu.

Komentarze