Semedo zawiesił rozmowy z Barcą ws. nowego kontraktu

Nelson Semedo
Nelson Semedo fot. Grzegorz Wajda

Kataloński Sport poinformował na swoich łamach, że Nelson Semdo przerwał rozmowy z FC Barceloną w sprawie nowego kontraktu. Obecna umowa zawodnika wygasa z końcem czerwca 2022 roku.

Czytaj dalej…

14-krotny reprezentant Portugalii jest podobno gotowy na rozstanie z Dumą Katalonii, na co wpływ ma mieć fakt, że zawodnik nieco inaczej wyobrażał sobie swój pobyt w ekipie z Camp Nou. Przede wszystkim Semedo liczył na więcej występów.

Barca jeszcze w styczniu byłą gotowa zaproponować zawodnikowi umowę do 2024 roku. Dzisiaj sytuacja zmieniła się jednak o 180 stopni. Tym samym decydenci Blaugrany nie zamierzają blokować piłkarzowi drzwi do ewentualnej zmiany klubu.

Na razie Semedo i jego otoczenie postanowili zawiesić rozmowy na temat nowego kontraktu, aby sprawdzić zainteresowanie, jakie gracz generuje na rynku. W Europie nie ma wielu pierwszorzędnych obrońców, a menedżer piłkarza jest przekonany, że może znaleźć dla niego nowy klub. Niewykluczone, że Nelson mógłby zakotwiczyć w Paris Saint-Germain.

Portugalczyk trafił do Barcy w 2017 roku z Benfiki Lizbona, kosztując wówczas ponad 35 milionów euro. W sezonie 2019/2020 zawodnik zaliczył łącznie 29 spotkań, notując w nich pięć asyst.

Komentarze