La Liga nie zgadza się z Messim

Lionel Messi
Lionel Messi fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Kontraktowa batalia pomiędzy Barceloną i Lionelem Messim prawdopodobnie będzie toczyć się jeszcze długo. W niedzielę głos w tej sprawie zabrała La Liga, która w tym sporze stanęła po stronie katalońskiego klubu.

Czytaj dalej…

La Liga zareagowała na medialne doniesienia, a także stanowisko prawników argentyńskiego piłkarza, którzy uważają, że Messi miał możliwość jednostronnego wypowiedzenia obowiązującego kontraktu z klubem, co też uczynił we wtorek. Innego zdania jest Barcelona. Przedstawiciele katalońskiego klubu twierdzą, że odejście Messiego z klubu będzie możliwe tylko i wyłącznie po wpłaceniu 700 milionów euro odstępnego, choć ważność klauzuli również jest kwestionowana.

La Liga po stronie Barcelony

Nie ma wątpliwości, że odejście Messiego z Barcelony będzie nie tylko ogromnym ciosem dla klubu, ale również całej ligi hiszpański. W niedzielę władze La Liga wydały oficjalny komunikat w sprawie sytuacji kontraktowej argentyńskiej legendy katalońskiego klubu. Organ zarządzający hiszpańskimi rozgrywkami, w związku ze sprzecznymi informacjami, które pojawiają się od kilku dni, postanowił przeanalizować kontrakt zawodnika z Barceloną.

La Liga nie ma wątpliwości, że racja w tym wypadku leży po stronie klubu. Zdaniem organu kontrakt zawodnika nadal obowiązuje, a jedyną możliwością jego rozwiązania przez Messiego jest aktywowanie klauzuli odstępnego, poprzez zapłatę 700 milionów euro.

Messi nie stawił się na badaniach

Piłkarze Barcelony już jutro rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, ale nic nie wskazuje na to, aby na pierwszym treningu prowadzonym przez nowego trenera Ronalda Koemana pojawił się Messi. Argentyńczyk, który ma stać przy stanowisku, że jest już wolnym zawodnikiem, nie wziął w niedzielę udziału w badaniach medycznych, podczas których piłkarze Dumy Katalonii przechodzili testy na obecność koronawirusa w organizmie.

Komentarze