Barcelona: Dwóch kandydatów wypadło z walki o fotel prezydenta

FC Barcelona
FC Barcelona PressFocus

Na 24 styczna zaplanowano wybory nowego prezydenta Barcelony. Z wyścigu o tę posadę wycofało się dwóch kandydatów. Powodem jest to, że nie uzbierali wymaganej liczby podpisów.

Nowe wybory odbywają się w związku z rezygnacją Josepa Marii Bartomeu, do czego doszło pod koniec ubiegłego roku. Aktualnie tymczasowym prezydentem Blaugrany jest Carlos Tusquets i startuje on w wyborach, by zostać pełnoprawnym zarządcą katalońskiego klubu.

Z wyścigu tego wypadli już dwaj kandydaci. Mowa o Agustim Benedito i Pere Rierze. Nie uzbierali oni wymaganej liczby 2 257 podpisów.

W grze o fotel prezydenta jest nadal siedem nazwisk. Wśród faworytów wymienia się Victora Fonta, który zapowiedział, że kolejnym szkoleniowcem Barcy będzie Xavi Hernandez. Jego konkurent to dawny prezydent Joan Laporta. Pięciu innych działaczy także uzbierało wymaganą liczbę podpisów.

Ważą się losy Barcelony

Poszczególni kandydaci przedstawiają inną wizję prowadzenia klubu, dlatego wybór prezydenta może mieć kluczowe znaczenie w kontekście najbliższej przyszłości Barcelony. Zadecydować może też o tym czy w klubie zostanie Lionel Messi. Argentyńczyk, którego kontrakt wygasa latem 2021 roku, nie podjął jeszcze decyzji czy zostanie na Camp Nou.

Komentarze