Niespodzianka na start. Villareal traci punkty z Hueską

Unai Emery
Unai Emery fot. Michał Świerżyński

Villarreal CF zremisowało w meczu pierwszej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z SD Hueską. Tym samym piąta drużyna minionego sezonu w tabeli La Liga już na starcie rozgrywek zaliczyła potknięcie.

Czytaj dalej…

Obie ekipy przystępowały do swojej potyczki z dużymi nadziejami, ale też świadome tego, że do nowego sezonu przystępują z wieloma pytaniami, na które nikt nie zna odpowiedzi. Warto zaznaczyć, że w szeregach gospodarzy debiut w roli trenera w ligowym spotkaniu notował Unai Emery.

Nieoczekiwany przebieg miała pierwsza odsłona rywalizacji, gdy to goście objęli w niej prowadzenie. Tuż przed końcem pierwszej połowy gola dla beniaminka hiszpańskiej ekstraklasy strzelił Pablo Maffeo, który oddał strzał z lewej nogi, wykorzystując świetne podanie od Juana Carlosa.

W drugiej odsłonie autor trafienia dla Hueski przyczynił się do tego, że sędzia był zmuszony wskazać na “wapno”. Pablo Maffeo dotknął piłkę ręką, co sprawiło, że arbiter nie miał wątpliwości, aby podyktować rzut karny dla gospodarzy. Stały fragment gry na gola zamienił Gerard Moreno.

Do końca zawodów wynik nie uległ zmianie. Tym samym starcie na Estadio de la Cerámica zakończyło się rezultatem 1:1. Chociaż jeszcze w samej końcówce Moises Gomez starał się zdobyć bramkę na wagę wygranej Żółtej Łodzi Podwodnej, ale na posterunku był golkiper gości.

Komentarze