Nowa umowa dla Ter Stegena priorytetem Barcelony

Marc-Andre ter Stegen
Marc-Andre ter Stegen fot. Cosmin Iftode/SPORT PICTURES

Marc-Andre ter Stegen z nowym kontraktem w Barcelonie? Jego podpisanie jest priorytetem władz katalońskiego klubu – informuje Mundo Deportivo. Rozmowy w tej sprawie już trwają i jak informują hiszpańskie media zmierzają w dobrym kierunku.

Czytaj dalej…

Obecna umowa 28-letniego reprezentanta Niemiec obowiązuje do 2022 roku. Nie ma wątpliwości, że Ter Stegen jest jednym z niewielu zawodników katalońskiego klubu, który od dłuższego czasu prezentuje równą i wysoką formę. Zdają sobie z tego sprawę również władze klubu, które liczą na jak najszybsze osiągnięcie porozumienia i podpisanie nowej umowy.

Pierwsze rozmowy w tej sprawie rozpoczęły się już kilka miesięcy temu, ale przyhamowała je pandemia koronawirusa. Do rozmów już jednak wrócono i w klubie panuje optymizm, jeżeli chodzi o możliwość sfinalizowania ich w najbliższym czasie, być może na początku następnego sezonu. Nowa umowa miałaby obowiązywać do 2025 roku. Piłkarz z pewnością będzie mógł również liczyć na znaczącą podwyżkę, bowiem aktualne wynagrodzenie znacząco odbiega od tego, które mają w zespole jego kluczowi zawodnicy Barcelony

Klub stawia jednak w tym względzie warunek. Aby poradzić sobie ze wzrostem wynagrodzenia w kontekście spadku dochodów i kryzysu spowodowanego pandemią, kontrakt miałby obejmować wzrost wynagrodzenia w kolejnych latach. W pierwszych sezonach Ter Stegen otrzymywałby mniejsze wynagrodzenie niż w ostatnich latach trwania kontraktu. Ostatecznie jednak średnia roczna kwota z całego okresu odpowiadałaby oczekiwanym przez Niemca zarobkom.

Inne kluby monitorują sytuację

Ter Stegen zaliczany jest do grona najlepszych bramkarzy na świecie. Nic więc dziwnego, że jego kontraktową sytuację monitorują również przedstawiciele innych czołowych europejskich klubów.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o zainteresowaniu Niemcem ze strony londyńskiej Chelsea, która już latem chciałaby sprowadzić do drużyny nowego bramkarza. Hiszpan Kepa Arrizabalaga nie spełnił bowiem pokładanych w nim nadziei i jego dni w klubie ze Stamford Bridge wydają się być policzone. The Blues zdają sobie jednak sprawę, że pozyskanie Ter Stegena podczas letniego okna transferowego będzie praktycznie niemożliwe.

Wcześniej bramkarz Barcelony był również łączony z powrotem do Niemiec. Jego sytuację mają na oku przedstawiciele Bayernu Monachium, którego bramki obecnie strzeże Manuel Neuer, ale reprezentant Niemiec ma już 34 lata.

Komentarze