Ostre słowa Garay’a w kierunku władz Valencii

La Liga
La Liga

Ezequiel Garay w ostrych słowach skrytykował zachowanie przedstawicieli władz Valencii dotyczące kwestii przedłużenia jego kontraktu. Argentyński obrońca zarzucił klubowi zorganizowanie kampanii oszczerstw, mających na celu jego zdyskredytowanie.

Czytaj dalej…

– Bardzo mi przykro, że dochodzę do tego punktu, ale jestem do tego zmuszony przez oszczerczą kampanię prowadzoną przeciwko mnie. I nie mam tutaj na myśli mediów. Mam na myśli ludzi w moim klubie, którzy najwyraźniej mają zamiar zdyskredytować mnie jako profesjonalistę i jako osobę – powiedział Garay.

W mediach pojawiły się informacje, że piłkarz miał odrzucić ofertę przedłużenia obecnego kontraktu, która miała mu zagwarantować również podwyżkę wynagrodzenia do 2,7 milionów euro. Garay kategorycznie temu zaprzecza. – To fałszywe informacje, sugerujące, że nie chcę zostać w klubie – powiedział obrońca twierdząc, że warunki proponowanej umowy były znacznie słabsze.

Valencia zmieniła uzgodnione warunki

Obie strony rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu prowadziły od dłuższego czasu. Garay przyznał, że 13 listopada otrzymał nową ofertę i “w oczekiwaniu na podpisanie kontraktu osiągnięto ustne porozumienie”. W styczniu Valencia miała jednak wycofać się z zaproponowanych warunków. – Valencia ponownie zmieniła uzgodnione warunki – stwierdził zawodnik.

Brak odpowiedzi na pytania Garay’a

Zawodnik na początku lutego nabawił się kontuzji i prowadził wówczas rozmowy z władzami klubu. – Cesar Sanchez i Albert Celades sami dali mi znać, że zamierzają przedłużyć ze mną kontrakt i poprosili o czas, aby klub mógł podpisać umowę z innym zawodnikiem, a ja się na to zgodziłem. Pytałem, co się dzieje w kwestii przedłużenia mojego kontraktu, ale odpowiedzią była cisza. Do dziś nie otrzymałem żadnej propozycji, ani żadnej informacji o zamiarze jej podpisania – powiedział Argentyńczyk.

Obecna umowa 33-letniego obrońcy wygasa 30 czerwca i w obecnych okolicznościach raczej nie zostanie przedłużona. Garay do Valencii trafił latem 2016 roku z Zenitu Sankt Petersburg.

Komentarze