W Vitorii nie wytrzymali. Będzie nowy trener w Alaves

Pablo Machin
Pablo Machin PressFocus

Władze Deportivo Alaves straciły cierpliwość i podjęły decyzję o zwolnieniu trenera Pablo Machina. To konsekwencja bardzo słabej postawy drużyny w ostatnich tygodniach. Zespół z Vitorii odniósł tylko jedno z siedmiu ostatnich ligowych spotkań.

W ostatni weekend Alaves przegrało 1:3 na wyjeździe z Cadiz, co sprawiło, że spadło na szesnaste miejsce w ligowej tabeli. Obecnie zespół z Kraju Basków ma tylko dwa punkty przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Elche, które ma do rozegrania dwa mecze więcej.

45-letni szkoleniowiec, który w trakcie swojej kariery zasłynął przede wszystkim wprowadzeniem Girony do La Liga, w Alaves pracował od początku obecnego sezonu. Drużynę poprowadził w 20 spotkaniach. Sześć z nich zakończyło się wygranymi, sześć podziałem punktów i osiem porażkami. Między prowadzeniem Girony oraz Deportivo Alaves Machin był również szkoleniowcem Sevilli i Espanyolu Barcelona.

Alaves na razie nie ogłosiło nazwiska nowego trenera. Kolejne ligowe spotkanie drużynę czeka 19 stycznia (wtorek). Zmierzy się wówczas u siebie z Sevillą.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 13:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze