Piłkarz Getafe podpadł Koemanowi. “Byłem obrażany”

Ronald Koeman
Ronald Koeman fot. Grzegorz Wajda

Prawy obrońca Getafe Allan Nyom mocno podpadł trenerowi Barcelony Ronaldowi Koemanowi podczas sobotniego spotkania obu drużyn na Coliseum Alfonso Perez. Holenderski szkoleniowiec oskarżył 32-letniego Kameruńczyka o to, że obrażał go w trakcie spotkania. Koeman nie chciał jednak zacytować słów Nyoma, stwierdzając jedynie, że były one bardzo brzydkie.

Czytaj dalej…

Po zakończeniu spotkania telewizyjne kamery pokazały Ronalda Koemana rozmawiającego z trenerem rywali Jose Bordalasem. Jak się okazało, tematem rozmowy było właśnie zachowanie obrońcy Getafe.

– Powiedziałem Bordalasowi, że Nyom kierował w moim kierunku bardzo brzydkie słowa, okazując mi brak szacunku i że powinien z nim porozmawiać – powiedział Koeman podczas pomeczowej konferencji prasowej, cytowany przez ESPN. – Nyom obraził mnie, okazał brak szacunku. Nie mogę tego zaakceptować. Nie możemy pozwolić sobie na takie zachowania w piłce. Nie powtórzę tego, co powiedział, ale były to bardzo brzydkie słowa – dodał holenderski szkoleniowiec.

Bordalas broni Kameruńczyka

Do sprawy po zakończeniu spotkania odniósł się również trener Getafe, stając w obronie swojego zawodnika. – Wątpię, aby nie szanował Koemana. Nie toleruję tego u moich zawodników. Nie lubię wywoływać kontrowersji, ale wydaje mi się, że zawsze kiedy wygrywamy, jedynym punktem rozmowy jest aspekt niesportowy i nigdy nie jest to wywoływane przez Getafe – stwierdził Bordalas.

Sobotnie spotkanie zakończyło się sensacyjną wygraną Getafe 1:0. Zwycięskiego gola dla gospodarzy w meczu, który rozgrywany był w ramach 6. kolejki La Liga, w 56. minucie z rzutu karnego zdobył Jaime Mata.

Dla Getafe była to już trzecia wygrana w tym sezonie. Drużyna prowadzona przez Jose Bordalasa z dziesięcioma punktami zdobytymi w pięciu rozegranych do tej pory spotkaniach zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Barcelona, która doznała pierwszej porażki, ma na swoim koncie siedem punktów i plasuje się na dopiero dziewiątej lokacie. Duma Katalonii do tej pory rozegrała jednak tylko cztery mecze.

Komentarze