Piłkarze Barcy z 70 procentowymi obniżkami zarobków?

Leo Messi
Leo Messi Cosmin Iftode / Sport Pictures

Wszystko wskazuje na to, że FC Barcelona w obliczu “Stanu Wyjątkowego”, który został wprowadzony w Hiszpanii, będzie zmuszona obniżyć wynagrodzenia swoich piłkarzy o 70 procent. Cadena Cope podaje, że przedstawiciel La Liga planuje wdrożyć w życie program ERTE, który polega na czasowym ograniczeniu dochodów wśród swoich pracowników przez hiszpańskie przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej…

ESPN podawał ostatnio, że piłkarze nie są zadowoleni z tego typu rozwiązania, co sugerować mogło, że droga do kompromisu jest daleka. Niemniej sytuacja, gdy Barca na wynagrodzenia piłkarzy przeznacza ponad 500 milionów euro zmusza klubowych sterników do trudnych decyzji.

Hiszpańska – i nie tylko – piłka w kryzysie!

Medialne doniesienia sugerowały, że prezydent Dumy Katalonii Josep Maria Bartomeu szukał kompromisu, chcąc obniżyć apanaże zawodnikom o 50 procent, mając na uwadze to, że w dużym stopniu dzięki piłkarzom Barcelona może generować zyski finansowe. Na dzisiaj w grę wchodzą jeszcze większe obniżki kontraktów.

Przypomnijmy, że wybuch koronawirusa sparaliżował sport na całym świecie, a rozgrywki piłkarskie w Hiszpanii zostały zawieszony na czas nieokreślony, co sprawia, że kluby nie mogą liczyć na dochody z dnia meczowego, transmisji telewizyjnych, czy w przypadku elitarnych klubów, na zyski wynikające ze zwiedzania ich muzeów.

Komentarze