Lewy show, Benzema ratuje Real

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Pressfocus

Wpadka Villarreal CF, efektowna wygrana FC Barcelony i niespodziewane męczarnie Realu Madryt- tak wyglądała niedziela w La Liga.

• Villarreal CF mimo olbrzymiej przewagi, nie potrafił Getafe CF
  • Real Madryt dopiero w końcówce zapewnił sobie trzy punkty z Espanyolem
  • FC Barcelona z kolei rozgromiła Real Valladolid

Barcelona pewna, Real już nie

Villarreal CF w starciu z Getafe CF miał zdecydowaną przewagę – 65% posiadania piłki, 11 strzałów (w tym 6 celnych). A jednak bramka zespołu Davida Cubillo była jak zaczarowana. Mecz więc zakończył się niespodziewanym remisem.

Takich problemów nie miała FC Barcelona. Porażka 0:4 dla Realu Valladolid to był najniższy wymiar kary. Znów bohaterem Barcy był Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki i miał wydatny udział przy trafieniu Sergiego Roberto.

Niespodziewanie problemy ze zdobyciem trzech punktów miał Real Madryt. Królewscy bardzo szybko objęli prowadzenie w rywalizacji z Espanyolem, ale gracze z Barcelony zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. Królewscy nacierali przez całą drugą połowę i dopiero w samej końcówce, dwa gole na wagę zwycięstwa strzelił Karim Benzema.