Dramatyczne sceny na Camp Nou, Granada oddala się od strefy spadkowej – podsumowanie 36. kolejki La Liga

Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang Pressfocus

We wtorek na boiskach La Liga rozegrane zostały trzy mecze. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców wszystkich bramek wrotkowych spotkań 36 kolejki ligi hiszpańskiej.

Valencia wciąż w kryzysie, Barca i Granada zwycięskie

Pierwszy wtorkowy mecz rozegrany został o godzinie 19:00. Valencia na Etadio Mestalla podejmowała Real Betis. Po stosunkowo nudnej pierwszej połowie, piłkarze gości wzięli byka za rogi i zaaplikowali Nietoperzom aż trzy gole. W Andaluzji niespodzianką zakończył się mecz między Granadą, a Athletikiem Bilabo. Waleczni Baskowie aspirujący do gry w europejskich pucharach ulegli miejscowym 0:1.

Największe emocje towarzyszyły pojedynkowi FC Barcelony z Celtą Vigo. Niestety, niekoniecznie były one w całości pozytywne. Blaugrana wygrała co prawda pewnie 3:1, ale w 60 minucie po zderzeniu głowami z Gavim boisko opuścić musiał Ronald Araujo. Urugwajczyka z boiska zabrała karetka, a klub poinformował jeszcze w trakcie meczu, ze stoper doznał wstrząśnienia mózgu.