La Liga: Benzema niezawodny, Atletico rozbiło Alaves – podsumowanie 30. kolejki

Joao Felix
Joao Felix fot. PressFocus

Wyniki sobotnich meczów 30. kolejki La Liga. Bardzo obfita w gole była w sobotę liga hiszpańska. Cenne zwycięstwa zaliczyły przede wszystkim zespoły Realu Madryt i Atletico Madryt. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliło też Getafe i Levante.

La Liga: Atletico w wersji premium

Sobotnie granie w lidze hiszpańskiej zaczęło się na Coliseuem Alfonso Perez, gdzie Getafe pokonało Mallorkę. Przed blisko dziewięciotysięczną publicznością gospodarze wygrali 1:0. Jedynego gola strzelił Borja Mayoral, który wykorzystał podanie od Gonzalo Villara w 82. minucie.

Tymczasem pogromca Juventusu w Lidze Mistrzów, czyli Villarreal niespodziewanie przegrał w Walencji z Levante. Gospodarze pokonali Żółtą Łódź Podwodną pewnie 2:0. Katem Villarreal został Joe Luis Morales, który strzelił oba gole.

Po trzy oczka w sobotnim boju sięgnął również Real Madryt. Podopieczni Carlo Ancelottiego dali radę bez Włocha na ławce rezerwowych. Jego nieobecność była spowodowana zakażeniem koronawirusem. Jeśli ma się jednak w składzie Karima Benzemę, to nie ma powodu do obaw. Francuz zdobył dwie bramki w starciu z Celtą Vigo, dzięki czemu 21. zwycięstwo Królewskich stało się faktem.

Atletico Madryt również zakończyło sobotnie spotkanie z Deportivo Alaves z pełną pulą. Drużyna Diego Simeone stosunkowo szybko objęła prowadzenie, bo już w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Joao Felix. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Gonzalo Escalante i to rozzłościło gospodarzy. Los Cholchoneros w kolejnych fragmentach rywalizacji swoje trafienia zanotował Luis Suarez, jeszcze jednego gola dołożył Joao Felix i Atletico wygrało 4:1.