10 goli w czterech meczach, Barcelona postawiła na swoim [WIDEO] – niedziela w La Liga

Xavi Hernandez
Xavi Hernandez fot. PressFocus

Wyniki niedzielnych meczów 31. kolejki La Liga. Cztery mecze odbyły się w niedzielę w lidze hiszpańskiej. Osasuna Pampeula i Espanyol udowodniły, że warto grać do końca. Real Sociedad przechylił szalę zwycięstwa, mimo że przegrywał od trzeciej minuty. Tymczasem na zakończenie niedzieli FC Barcelona po emocjonującym starciu okazała się lepsza od Levante (3:2).

La Liga: Osasuna, Espanyol i Barca wygrywają w końcówce

Osasuna Pampeluna wróciła w niedzielę na zwycięski po porażce z Betisem (1:4). Podopieczni Jagoby Arrasate pokonali rzutem na taśmę Deportivo Alaves, zdobywając bramkę na wagę zwycięstwa 1:0 w doliczonym czasie gry.

Skromna jednobramkową wygraną zaliczył też w niedzielny wieczór Espanyol, który pozostawił w pokonanym polu Celtę Vigo (1:0). Katalończycy zaliczyli tym samym 10. zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu mają na swoim koncie 39 punktów.

Trzy gole padły w starciu Elche – Real Sociedad. Gospodarze już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Guido Carrillo. Niemniej jeszcze w pierwszej połowie Baskowie zdołali odwrócić losy meczu. Najpierw do wyrównania doprowadził Alexander Sorloth. Tymczasem w 39. minucie wynik rywalizacji ustalił Robin Le Normand i Real Sociedad wygrał 2:1.

Pięć goli padło z kolei na Estadi Ciutat de Valencia. FC Barcelona rzutem na taśmę pokonała Levante, wygrywając 3:2. Dzięki tej wygranej Blaugrana wróciła na drugie miejsce w tabeli, tracąc 12 oczek do pierwszego Realu Madryt na siedem kolejek przed końcem sezonu.