Real nie zwalnia tempa, Rodrygo zatańczył na Wanda Metropolitano [WIDEO]

Piłkarze Realu Madryt
Piłkarze Realu Madryt fot. PressFocus

Wyniki niedzielnych meczów szóstej kolejki La Liga. Pod znakiem 230. Derbów Madrytu upłynęły emocje w niedzielnych spotkaniach ligi hiszpańskiej. Real Madryt ostatecznie okazał się lepszy od Atletico (2:1), umacniając się na pozycji lidera rozgrywek.

Real górą w derbach

Ogólnie w pięciu niedzielnych meczach La Liga padło łącznie 13 goli. Po trzy punkty sięgnęli piłkarze Getafe, Realu Betis, Realu Sociedad i Realu Madryt. Zdecydowanie największe emocje budziło starcie w derbach, w których Królewscy rozstrzygnęli los rywalizacji jeszcze przed przerwą po golach Rodrygo i Fede Valverde. W drugiej połowie podopiecznych Diego Simeone stać było tylko na trafienie Mario Hermoso, który po wejściu na boisko 72. minucie zdążył zobaczyć dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Rywal Lecha Poznań w europejskich pucharach, czyli Villarreal, podzielił się natomiast punktami z Sevillą. Andaluzyjczycy objęli prowadzenie po golu Olivera Torresa. Żółta Łódź Podwodna odpowiedziała w każdym trafieniem Alexa Baeny.