La Liga: Benzema zapewnił triumf Realowi, Atletico wykonało plan – podsumowanie 26. kolejki

Karim Benzema
Karim Benzema fot. PressFocus

Wyniki sobotnich meczów 26. kolejki La Liga. Osiem goli padło w czterech spotkaniach w lidze hiszpańskiej. Cenne zwycięstwa zaliczyła Valencia, Real Madryt i Atletico. Tymczasem podziałem punktów musiały zadowolić się zespoły Getafe i Deportivo Alaves.

La Liga: Benzema z kolejnym golem

Valencia wywalczyła pełną pulę w sobotnim meczu po szybko strzelonym golu już w czwartej minucie przez Gabriela Paulistę. 31-latek popisał się celnym uderzeniem, po którym żadnych szans na udaną interwencję nie miał Sergio Rico.

Cztery gole padły w spotkaniu na Coliseum Alfonso Pereza. Dwa gole dla Getafe strzelił Enes Unal. Tymczasem trafienia dla gości zaliczyli Gonzalo Escalante i Edgar Mendez. Gospodarze już od 32 minuty musieli grac w osłabieniu, bo czerwoną kartkę Jorge Cuenca.

Po dużych męczarniach ostatecznie Real Madryt przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę z Rayo Vallecano. Wygrana Królewskich była następstwem gola Karima Benzemy, który zdobył swoją dziewiętnastą bramkę w sezonie. Francuz umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ligi hiszpańskiej.

Wygląda na to, że do dobrej dyspozycji wraca Atletico Madryt. Los Colchoneros pokonali Celtę Vigo (2:0) dzięki dwóm trafieniom Renana Lodiego. Dzięki tej wiktorii stołeczny team wskoczył na czwarte miejsce w tabeli.