Dobre wieści dla Koemana. Pomocnik wraca do gry

Sergio Busquets
Sergio Busquets fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/Hepta/Sport Picture

Wobec ostatnich wieści związanych z kontuzjami trener Ronald Koeman musiał być rad, gdy usłyszał o pozytywnych doniesieniach w sprawie Sergio Busquetsa. Zawodnik ten dostał zielone światło od lekarzy i wrócił już do normalnych zajęć treningowych.

Czytaj dalej…

Na długiej liście nieobecnych Barcelony znajdują się Gerard Pique, Ronald Araujo, Sergi Roberto, Ansu Fati i Samuel Umtiti. Grono to opuścił w końcu Sergio Busquets, który w czwartek uczestniczył w treningu pierwszego zespołu.

Doświadczony pomocnik znajdował się poza kadrą Blaugrany, gdyż doznał urazu skręcenia kolana. Nastąpiło to podczas listopadowego zgrupowania reprezentacji Hiszpanii. Busquets nabawił się kontuzji w czasie meczu Ligi Narodów ze Szwajcarią. Początkowo zakładano, że będzie on poza grą przez nieco ponad dwa tygodnie. Udało mu się jednak wznowić treningi wcześniej.

Najbliższy mecz Dumy Katalonii zostanie rozegrany w niedzielę przeciwko Osasunie. Możliwe, że w spotkaniu tym wystąpi Busquets. Barcelona musi podjąć do piątku decyzję czy umieścić go w kadrze na ten mecz.

Barcelona zajmuje obecnie odległe trzynaste miejsce w ligowej tabeli i ma w dorobku jedenaście punktów. Ma obecnie aż dwanaście „oczek” mniej niż lider La Liga – Real Sociedad.

Komentarze