Problemy Realu! Duże transfery wykluczone

Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Prezydent Realu Madryt, Florentino Perez, wykluczył możliwość dokonania wielkich transferów podczas letniego okna transferowego. Powodem są oczywiście finansowe konsekwencje pandemii koronawirusa.

Czytaj dalej…

W ostatnich miesiącach z przenosinami do Realu Madryt łączonych było wielu zawodników. Wśród nich znajdowali się między innymi Eduardo Camavinga, Paul Pogba, Kai Havertz i Kylian Mbappe. To tylko kilka z wielu nazwisk, które przewijają się na transferowej giełdzie w kontekście Realu Madryt.

Wszystko wskazuje na to, że kibice Królewskich będą jeszcze musieli poczekać na duże transfery do klubu. W wywiadzie udzielonym Onde Cero, Perez zapytany o możliwość ich dokonania odpowiedział: – Nie, nie będzie takich transferów. Sytuacja jest naprawdę zła.

– Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której prosimy naszych zawodników o obniżenie wynagrodzenia, aby poprawić naszą sytuację, a następnie wychodzimy i robimy wielkie transfery. To może poczekać do czasu, aż sytuacja pozwoli Realowi na ich dokonanie – powiedział Perez.

Perez: To trudny rok dla Realu

– To był dla nas bardzo trudny rok, ponieważ dochody przeznaczyliśmy na prace remontowe na stadionie i musieliśmy poprosić naszych piłkarzy o obniżenie pensji, czego nie chcieliśmy robić, ale to wyjątkowe czasy – powiedział prezydent Realu Madryt.

– Stadion jest dużym źródłem dochodu do klubu i z tego tytułu straciliśmy aż 25 procent. Brak kibiców bardziej uderza w większe kluby, ponieważ prawa telewizyjne nie mają tak dużego znaczenia dla naszych wydatków – dodał Perez w rozmowie z Onda Cero.

Kto odejdzie z Realu?

Ewentualne transfery do klubu prawdopodobnie będą możliwe dopiero po wcześniejszej sprzedaży zawodników, obecnie znajdujących się w kadrze zespołu. Królewscy nie ukrywają, że latem chcieliby rozstać się między innymi z Garethem Bale’m. Z klubem prawdopodobnie pożegnają się również Luka Jović i James Rodriguez. Środki uzyskane z ich sprzedaży mogą być przeznaczone na ewentualne uzupełnienia drużyny prowadzonej przez Zinedine’a Zidane’a, która w czwartek zapewniła sobie mistrzowski tytuł.

Komentarze