Setien: Athletic ciężko zranić

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

– Oczywiście wszyscy znamy Athletic. To wymagający rywal i ciężko go zranić – mówi szkoleniowiec Barcelony Quique Setien przed wtorkowym pojedynkiem z rywalem z Kraju Basków.

Czytaj dalej…

– Dobrze się bronią, a mecze, które z nimi rozgrywaliśmy nie były łatwe. Zazwyczaj przenosimy ciężar gry, ale oni zawsze radzą sobie z tym na różne sposoby i nie jest ich łatwo pokonać. To prawda, że cierpliwość może być cnotą w wielu przypadkach. Te mecze zawsze są trudne. Oczekujemy, że coś się wydarzy, ale czasami jest inaczej. Zdarzyło się to nam w pucharze, kiedy byliśmy w najlepszej formie, a straciliśmy bramkę, która nas wyeliminowała – powiedział Setien podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Barcelona do wtorkowego spotkania przystąpi zajmując drugie miejsce w tabeli. – W zasadzie prawdą jest, że bilans stawia nas poniżej, ale nadal mamy tyle samo punktów. To prawda, że margines błędu jest mniejszy, ale również dla nich. Oni też nie mogą popełnić żadnego błędu. Widzieliśmy, że wiele rywalizacji zostało rozstrzygniętych w ostatnim meczu. To prawda, że jesteśmy za nimi, ale wciąż mamy ten sam pomysł i ten sam cel. Musimy poczekać do końca, aby zobaczyć co się stanie – kontynuował trener FC Barcelona.

Setien: Skupiamy się na sobie

Szkoleniowiec Dumy Katalonii nie chciał także wypowiadać się na temat pracy sędziego podczas niedzielnego spotkania Realu Sociedad z Realem Madryt, który zakończył się wygraną 2:1 Królewskich. – Chcę skupić się wyłącznie na nas – stwierdził Setien. – Są rzeczy, których nie możemy kontrolować i które naprawdę nie zależą od nas. Wystarczy, że spróbujemy wygrać nasze spotkania. Każdy widział ten mecz i dokona własnej jego oceny – dodał.

– To prawda, że mamy pewne piłkarskie problemy i niektóre rzeczy wymagają poprawy. Ale jestem bardzo zadowolony z tego, co robimy. Wygraliśmy dwa mecze, jeden zremisowaliśmy. Zdobyliśmy sześć bramek i nie straciliśmy ani jednej. To prawda, że oczekuję lepszej skuteczności, ale to są okoliczności piłkarskie – powiedział trener Barcelony.

Komentarze