Setien nie szczędzi pochwał w kierunku Fabiana Ruiza

Fabian Ruiz
Fabian Ruiz fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Trener FC Barcelony w osobie Quique Setiena w swojej ostatniej wypowiedzi dla klubowej telewizji Dumy Katalonii nie szczędził pochwał w kierunku Fabiana Ruiza. Opiekun Blaugrany powiedział wprost, że Hiszpan to zawodnik o niezwykłym talencie.

Czytaj dalej…

Fabian Ruiz mógł znaleźć się pod lupą trenera Barcy stosunkowo niedawno, gdy ekipa z Katalonii mierzyła się SSC Napoli w Lidze Mistrzów. 24-latek dołączył do ekipy z Serie A w 2018 roku z Realu Betis.

– Fabian całemu sztabowi szkoleniowemu Barcelony wręczył koszulkę Napoli, co obrazuje najlepiej klasę zawodnika i jego pokorę do czasu, gdy wszyscy razem mieliśmy okazję współpracować w Realu Betis. Fabian wówczas w znacznym stopniu miał wpływ na postawę drużyny – mówił Setien.

Pomocnik Napoli celem transferowym Barcy?

61-letni trener objął stery nad ekipą z siedzibą na Camp Nou w styczniu tego roku. Wraz z przybyciem Setiena do Barcy pojawiły się doniesienia, że Hiszpan Fabian Ruiz może zasilić szeregi aktualnych mistrzów La Liga.

– Jeśli będziemy o nim rozmawiać, to wszyscy będą myśleli, że będziemy próbować go pozyskać do Barcy. Prawda jest jednak taka, że życzymy mu wszystkiego najlepszego – mówił trener Blaugrany.

– Jego rozwój jest niesamowity. Potrzebował tylko kilku szans, aby zaprezentować swoje możliwości i je wykorzystał. To zawodnik o niezwykłych umiejętnościach i ogromnym potencjalne, który bez żadnego kłopotu jest w stanie ujawnić – skwitował Setien.

Komentarze