Setien obawia się pięciu zmian w meczu

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Szkoleniowiec Barcelony Quique Setien powiedział, że wprowadzenie możliwości dokonania pięciu zmian w trakcie meczu będzie działało na niekorzyść jego zespołu. Wiele wskazuje na to, że trenerzy hiszpańskich zespołów dostaną taką opcję po wznowieniu rozgrywek La Liga w czerwcu.

Czytaj dalej…

Rozwiązanie pozwalające na dokonanie przez jeden zespół pięciu zmian w trakcie meczu zostało na początku maja zatwierdzone przez International Football Association Board (IFAB). To organizacja sprawują pieczę nad przepisami gry w piłkę.

Mniejsza przewaga Barcelony

– Uważam, że możliwość dokonania pięciu zmian może być dla nas szkodliwa ze względu na sposób, w jaki gramy – powiedział szkoleniowiec Barcelony, cytowany przez ESPN. – Wiemy, że wiele spotkań rozstrzygamy w ostatnich jego etapach. Dlatego też, jeśli damy przeciwnikowi możliwość wystawienia w tym czasie świeżych zawodników, to ich słabość generowana przez zmęczenie zawodników nie będzie już występować w takim stopniu – dodał.

– Oczywiście może to również dać tobie więcej środków w konkretnym momencie. Na razie trudno to jednoznacznie ocenić. Będziemy musieli zobaczyć, jak to będzie wyglądać – powiedział Setien.

Rywalizacja w hiszpańskiej La Liga ma być wznowiona 11 czerwca.

Komentarze