Ramos: Messi czyni ligę hiszpańską lepszą

Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grzegorz Wajda

Kapitan Realu Madryt, Sergio Ramos, uważa, że Lionel Messi zasłużył sobie na prawo do odejścia z klubu na swoich warunków. Hiszpański obrońca nie jest jednak przekonany, że Argentyńczyk o swoich zamiarach poinformował we właściwy sposób.

Czytaj dalej…

– Myślę, że decyzja Messiego dotycząca jego przyszłości powinna być szanowana, choć nie wiem czy zrobił to w najlepszy sposób, czy nie – powiedział Ramos, który ma okazję rywalizować z nim na boisku już od 14 lat.

Ramos liczy na pozostanie Messiego

34-letni obrońca przyznaje, że chciałby, aby Argentyńczyk został w Barcelonie i nadal występował na boiskach hiszpańskiej La Liga. – Biorąc pod uwagę hiszpańską piłkę i Barcelonę, wszyscy chcielibyśmy, aby grali tu najlepsi zawodnicy. Chcielibyśmy, aby Messi zawsze tu był – kontynuował.

– Messi czyni ligę hiszpańską i jego drużynę lepszymi, a El Clasico piękniejszymi. Jest jednym z najlepszych na świecie, nie ma tu nic więcej do dodania. Zasłużył na szacunek, bez żadnych spekulacji. Zobaczymy, co się wydarzy – dodał kapitan Realu Madryt.

Argentyńczyk w sporze z Barceloną

Messi, który trakcie swojej dotychczasowej kariery zdobył 634 bramki dla katalońskiego klubu, w ubiegłym tygodniu poinformował go o swoim zamiarze odejścia. Argentyńczyk chce dokonać tego na zasadzie wolnego transferu, wykorzystując do rozwiązania kontraktu znajdującą się nim klauzulę. Przedstawiciele Barcelony są jednak innego zdania i utrzymują, że taką możliwość zawodnik stracił 10 czerwca.

Barcelona podkreśla również, że Messiego nadal obowiązuje roczna umowa z klubem i nie zamierza negocjować jego odejścia. Duma Katalonii zainteresowanych pozyskaniem Argentyńczyka odsyła do klauzuli z kwotą odstępnego w wysokości 700 milionów euro.

W środę w stolicy z Katalonii doszło do spotkania, w którym udział wzięli między innymi Josep Maria Bartomeu i Jorge Messi. Półtoragodzinna rozmowa nie przyniosła jednak efektu w postaci porozumienia.

Komentarze