Real Madryt ma problem z kontraktami. Powodem pandemia

Real Madryt
Real Madryt PressFocus

Trzem ważnym piłkarzom Realu Madryt kończą się w tym roku kontrakty, a pięciu kolejnym po sezonie 2021/2022. Działacze Królewskich mogą mieć problem – sugerują dziennikarze AS-u. Pandemia koronawirusa poważnie nadszarpnęła budżet mistrza Hiszpanii.

Może się okazać, że tylko część piłkarzy uda się zatrzymać. A mowa o nie byle kim. W tym roku umowy wygasają Luce Modriciowi, Segio Ramosowi i Lucasowi Vazquezowi. Za rok w takim samym położeniu znajdą się Nacho, Varane, Marcelo, Isco i Karim Benzema.

Real Madryt zdecydował się na prowadzenie polityki cięcia kosztów. Trudno będzie więc w takim przypadku zrobić wyjątek dla kilku innych gwiazd, oferując im przy negocjacjach nowych kontraktów podwyżki. Nie każdy z zawodników może być z tego faktu zadowolony. Działacze Królewskich muszą więc liczyć się z tym, że niektórzy gracze mogą zdecydować się odejść, o ile otrzymają lepsze warunki ze strony innych klubów.

Marca donosi, że najbliższej przedłużenia umowy z Realem Madryt jest Luka Modrić. Sytuacja Ramosa i Vazqueza jest bardziej skomplikowana. Tego pierwszego coraz częściej łączy się z opuszczeniem Bernabeu.

Real czeka koniec pandemii

Jeśli chodzi o graczy, których umowy obowiązują o 2022 roku, Real woli poczekać na rozwój sytuacji związanej z koronawirusem. Jeśli pandemia w najbliższych miesiącach zostanie pokonana, to możliwe będą większe niż w 2020 roku zyski. Wówczas klub mógłby zaoferować takim piłkarzom jak Karim Benzema podwyżki. Obecnie nie byłoby to jednak możliwe.

Wiadome jest to, że Real nie będzie zabiegał zbyt mocno o przedłużenie umowy z Nacho. Wiele zależy od występów tego gracza w końcówce obecnego sezonu.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. grudnia 2021 00:51.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze