Real Madryt krok od tytułu

Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Bez niespodzianki obeszło się w ostatnim spotkaniu 36. kolejki La Liga. Real Madryt na wyjeździe pokonał 2:1 Granadę i jest już o krok od zdobycia mistrzowskiego tytułu.

Spotkanie ułożyło się po myśli podopiecznych Zinedine’a Zidane’a, którzy już w dziesiątej minucie objęli prowadzenie. W roli głównej wystąpił wówczas Ferland Mendy, który odważnie wbiegł z piłką w pole karne pomiędzy dwóch obrońców, a następnie potężnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Granady.

Sześć minut później Królewscy prowadzili już 2:0. Tym razem po podaniu Luki Modricia, w pole karnym z futbolówką znalazł się Karim Benzema i uderzeniem w kierunku dalszego słupka umieścił piłkę w siatce. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Pięć minut po przerwie piłkarze Realu popełnili fatalny błąd w środku pola i gospodarze wyprowadzili skuteczny kontratak. Po podaniu Herrery, kontaktowego gola dla Granady zdobył Machis. Tym samym Królewscy musieli do końca spotkania grać bardzo uważnie w defensywie. Ostatecznie udało im się utrzymać prowadzenie do końca meczu.

Po tym spotkaniu Real ponownie powiększył do czterech punktów przewagę nad Barceloną. Do końca sezonu pozostały zaledwie dwie kolejki, co oznacza, że w już w następnej serii Królewscy staną przed szansą zapewnienia sobie mistrzowskiego tytułu.