Królewscy zagrają pierwsze mecze sezonu na stadionie Atletico?

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti Pressfocus

Real Madryt rozważa rozegranie pierwszych kolejek przyszłego sezonu La Liga na Wanda Metropolitano. Wszystko spowodowane jest przez przebudowę Santiago Bernabeu, która finalnie ma zakończyć się zimą. Hiszpańscy kibice w coraz większych ilościach będą pojawiać się na stadionach, stąd pomysł Królewskich, aby rozegrać pierwszą część ligowej kampanii na obiekcie lokalnego rywala.

  • Przebudowa Santiago Bernabeu trwa, z kolei od jesieni na hiszpańskich stadionach pojawią się kibice
  • Real Madryt i Atletico Madryt pomimo lokalnej rywalizacji pozostają w dobrych relacjach
  • Królewscy poprosili władze La Liga, żeby do zimy ich klub rozegrał więcej spotkań wyjazdowych

Real Madryt rozegra kilka meczy na Wanda Metropolitano?

Piłkarze Realu Madryt nie weszli na murawę Santiago Bernabeu od 2 marca 2020 roku. Królewscy przenieśli się na Estadio Alfredo Di Stefano, ponieważ ich główny obiekt jest w trakcie przebudowy.

Władze La Liga planują od 1. kolejki wpuszczać na trybuny od 20 – 30 tyś. fanów. Los Blancos nie są w stanie pomieścić takiej liczby kibiców na boisku treningowym, więc wyszli z inicjatywą, aby rozgrywać domowe spotkania na Wanda Metropolitano. Dzięki temu, klub skorzystałby z zastrzyku pieniędzy wygenerowanym przez większą ilość osób na trybunach.

Pomiędzy lokalnymi rywalami panują dobre relacje

Serdeczne relacje między klubami sprawiły, że Atletico Madryt już w przeszłości deklarowało swoją gotowość na organizację meczy Królewskich na Wanda Metropolitano, kiedy Bernabeu jest remontowane.

Powiedzmy sobie jasno, że jesteśmy do dyspozycji Realu Madryt – stwierdził rok temu prezydent El Atleti.

Teoretycznie oznaczałoby to, że Real Madryt rozegrałby na Wanda dwa domowe mecze Ligi Mistrzów oraz około siedmiu meczów La Liga do końca października.

Królewscy mają już konkretny plan

Niezależnie od decyzji Atletico, Real Madryt nie chce spieszyć się z powrotem na Santiago Bernabeu. W rezultacie Królewscy woleliby wrócić na swój obiekt dopiero zimą. Florentino Perez poprosił ligowych przedstawicieli, aby na początku nowego sezonu jego klub rozegrał więcej meczów wyjazdowych.

W ciągu ostatnich 15 miesięcy obniżono koszty przebudowy, zamykając Bernabeu i pozwalając robotnikom na swobodne przeprowadzanie renowacji, ale konieczność ekonomiczna tuż obok zalet sportowych – przywrócenie kibiców na stadiony oznacza, że ​​Real Madryt już od 2022 r., pragnie korzystać w pełni z możliwości z nowego Bernabeu.

Przeczytaj również:

Komentarze