Real Madryt zgodnie z planem. Trzy punkty Królewskich

Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt bez większych problemów wykonał swój plan i sięgnął po kolejne trzy punkty w środowym meczu z Realem Mallorca. Mecz rozegrany na Estadio Alfredo Di Stefano zakończył się wygraną 2:0 gospodarzy.

Real Madryt do środowego spotkania z Realem Mallorca przystępował z jednym celem – zwycięstwo i powrót na fotel lidera. Podopieczni Zinedine’a Zidene’a byli uważani za murowanego faworyta do zdobycia trzech punktów i od początku dominowali na boisku.

W pierwszych dziesięciu minutach do sytuacji strzeleckich doszli Karim Benzema i Gareth Bale, ale żaden z nich nie pokonał Manolo Reiny. W odpowiedzi przed szansą stanął Idrissu Baba, ale także Thibaut Courtois nie dał się pokonać. W 17. minucie świetną okazję zmarnował natomiast Vinicius Junior.

Dwie minuty później utalentowany Brazylijczyk zrehabilitował się i wyprowadził Królewskich na prowadzenie. Vinicius Junior pokonał bramkarza rywali uderzeniem z ostrego kąta po świetnym podaniu Luki Modricia. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie tego meczu.

W 57. minucie Real Madryt podwyższył na 2:0. Tym razem w roli głównej wystąpił Sergio Ramos, który pokonał bramkarza gości z Majorki świetnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. W kolejnych minutach Królewscy zadowoleni z prowadzenia nie forsowali tempa, choć jeszcze kilka razy zagrozili bramce rywali. Goście nie potrafili natomiast w żaden sposób odpowiedzieć. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Dzięki tej wygranej Real Madryt wrócił na fotel lidera i zrobił kolejny krok w kierunku zdobycia mistrzowskiego tytułu. Do końca sezonu Królewskich pozostało rozegranie siedmiu spotkań.