Tylko remis Realu na Santiago Bernabeu

Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Na zakończenie niedzielnego grania w ramach 24. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt zremisował z Celtą Vigą 2:2. Stołeczna drużyna utrzymała prowadzenie w tabeli, ale ma tylko “oczko” przewagi nad aktualnymi mistrzami La Liga.

Podopieczni Zinedine’a Zidane’a, mając w świadomości to, że w sobotę swoje spotkanie wygrała FC Barcelona, podchodzili do boju z ekipą z Galicji, chcąc odskoczyć w tabeli od Blaugrany i utrzymać trzypunktową przewagę nad ekipą Quique Setiena. Celta miała natomiast nadzieję na drugie z rzędu ligowe zwycięstwo po pokonaniu Sevilli FC.

Goście dość niespodziewanie w ósmej minucie objęli prowadzenie. Stało się tak po precyzyjnym strzale Fedora Smolova, który wykorzystał podanie Iago Aspasa. Madrycki team mógł odpowiedzieć w 18. minucie, gdy swoją okazję miał Casemiro, ale próba Brazylijczyka była niecelna.

Tymczasem tuż przed przerwą Celta mogła podwyższyć swoje prowadzenie za sprawa Jeisona Murillo. Kolumbijczyk oddał strzał głową, ale bez zarzutu spisał się golkiper Realu w osobie Thibauta Courtoisa. Tym samym po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji miał miejsce rezultat 0:1 dla teamu Oscara Garcii.

Po zmianie stron ekipa ze stolicy Hiszpanii zdołała w ciągu 12 minut odwrócić losy rywalizacji o 180 stopni. Najpierw do wyrównania doprowadził Toni Kroos, wykorzystując w 53. minucie podanie od Marcelo. Z kolei w 65. minucie rzut karny za faul na Edenie Hazardzie wykorzystał Karim Benzema.

Gdy jednak wydawało się, że Królewscy sięgną po pełną pulę, to w 86. minucie do wyrównania doprowadził Denis Suarez. Tym samym potyczka na Estadio Santiago Bernabeu zakończyła się podziałem punktów, z czego z pewnościa najbardziej cieszą się fani Dumy Katalonii.

Real Madryt – Celta Vigo 2:2 (0:1)