Piłkarze Valencii
Piłkarze Valencii PressFocus

Bomba Solera na przełamanie Valencii

Po ośmiu kolejnych ligowych spotkaniach bez wygranej, Valencia w końcu sięgnęła po komplet punktów. Podopieczni Javiego Gracii w niedzielny wieczór skromnie 1:0 pokonali na wyjeździe Real Valladolid, co pozwoliło im odskoczyć od strefy spadkowej.

Przed niedzielnym meczem ostatnią drużyną, na pokonanie której sposób znalazła Valencia był… Real Madryt. Od sensacyjnej wygranej 4:1 nad Królewskimi 8 listopada piłkarzom z Estadio Mestalla nie udało się już zapisać na swoje konto kompletu punktów. Uczynili to dopiero Estadio Jose Zorrilla w Valladolid.

Od początku meczu optyczną przewagę mieli goście z Walencji, którzy również zdecydowanie częściej gościli pod bramką rywali. Bardzo dobrych okazji do zdobycia gola nie potrafili jednak wykorzystać Denis Czeryszew i Jose Gaya. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym rezultatem.

Druga odsłona meczu była bardziej wyrównana, ale Valencia zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bohaterem spotkania okazał się Carlos Soler, który w 76. minucie posłał “bombę” zza pola karnego w kierunku bramki rywali. Potężnie uderzona piłka nabrała dziwnej rotacji i zupełnie zaskoczyła bramkarza gospodarzy Joel Masipa.

Real Valladolid nie zamierzał jednak się poddawać i do końca meczu walczył u uratowanie jednego punktu. W siódmej minucie doliczonego czasy gry bliski wyrównania był Shoon Weissman, ale pika po jego strzale głową trafiła w słupek. Gospodarze tym samym musieli pogodzić się z porażką.