Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Real z potknięciem w Sewilli

W ostatnim niedzielnym meczu 27. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Betis pokonał na swoim stadionie Real Madryt 2:1. Ekipa z Andaluzji zasłużenie pokonała Los Blancos, będąc przez większą część spotkanie zespołem po prostu lepszym od swoich rywali.

Po zwycięskim El Clasico do swojej batalii podchodziła drużyna ze stolicy Hiszpanii, która liczyła na swoje drugie z rzędu zwycięstwo. Z kolei gospodarze mieli nadzieję na to, że w końcu zakończą serię spotkań w lidze bez wygranej, która trwa od 26 stycznia.

Pierwsza część gry w wykonaniu obu ekip nie była ciekawym widowiskiem. Sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. W każdym razie końcówka w wykonaniu obu ekip obfitowała w to, co najważniejsze w piłce nożnej, czyli w gole.

Najpierw na listę strzelców wpisał się Sidnei, wykorzystując podanie Nabila Fekira. Chwilę później strzelec gola dla Los Verdiblancos nie popisał się we własnym polu karnym, falując Marcelo, co skutkowało rzutem karnym dla gości.

“Jedenastkę” na gola zamienił Karim Benzema, który zaliczył swoje 14. trafienie w trwającej kampanii. Jednocześnie do przerwy miał miejsce rezultat 1:1.

W drugiej połowie spotkanie wydawało się żywsze. Swoje okazje mieli Joaquin, czy Benjamin Mendy. Hiszpan ograł bramkarza Realu, ale z ostrego kąta nie dał razy skierować piłki do siatki. Z kolei Francuz trafił w poprzeczkę.

Tymczasem w 82. minucie przypomniał o sobie były zawodnik FC Barcelony w osobie Cristiana Tello, który wykorzystał podanie od Andresa Guardado, więc trzy punkty zostały w Sewilli. Betis wskoczył zatem na 12. miejsce w tabeli, a Real w tabeli znajduje się za plecami Dumy Katalonii.

Real Betis – Real Madryt 2:1 (1:1)

1:0 Sidnei 40′
1:1 Benzema 45+3′