La Liga: Rekordowy Setien, Joaquin jak wino

La Liga
La Liga

W pierwszym ligowym meczu pod wodzą Quique Setiena Barcelona zanotowała aż 82,6% posiadania piłki, co jest trzecim wynikiem w historii La Liga. 38-letni Joaquin ma z kolei szansę ustanowić swój rekord, pod względem liczby bramek zdobytych w jednym sezonie ligi hiszpańskiej.

Czytaj dalej…

Atletico Madryt natomiast niemal połowę goli w tym sezonie straciło po strzałach rywali zza pola karnego.

Ciekawostki statystyczne po spotkaniach La Liga

1 – Casemiro po raz pierwszy w karierze zdobył dwa gole w jednym meczu w barwach Realu Madryt

7 – Joaquin zdobył w tym sezonie siedem bramek w La Liga, więcej niż w jakimkolwiek innym sezonie w tej lidze (tyle samo miał w rozgrywkach 2003/2004)

42% – Atletico Madryt straciło 42% bramek w lidze po strzałach zza pola karnego (6/14). Żaden inny zespół nie ma tak wysokiego tego współczynnika

2 – Atletico Madryt drugi raz w historii przegrało z Eibar (we wszystkich rozgrywkach), a po raz pierwszy od kwietnia 2001 roku, gdy obydwa zespoły grał w drugiej lidze

82,6% – Quique Setien został drugim trenerem w La Liga pod względem procentu posiadania piłki, który miał prowadzony przez niego zespół. Wyższy procent zanotowała także Barcelona, ale pod wodzą Pepa Guardioli (84% z Racingiem w 2011 i 83.9% przeciwko Levante także w 2011)

6 – Barcelona to szósty zespół w pięciu czołowych ligach Europy, który w tym sezonie zdobył 50 lub więcej bramek. Wcześniej tę granicę złamały Manchester City (64), Liverpool (52), RB Lipsk (51), Bayern Monachium (50) i Paris Saint-Germain (50)

Zakłady na strzelców bramek w La Liga

Chcesz wykorzystać swoją wiedzę na temat ligi hiszpańskiej i piłkarskiej statystyki? STS zakłady bukmacherskie oferuje szereg zakładów na zdarzenia w trakcie meczów piłkarskich np. liczbę goli, rzutów rożnych czy strzelców bramek.

Komentarze