Barcelona straciła punkty, debiutancki gol Memphisa

Inigo Martinez
Inigo Martinez PressFocus

Na sobotę zaplanowano cztery spotkania 2. kolejki hiszpańskiej La Ligi. W pierwszym z nich RCD Mallorca w końcówce zapewniła sobie trzy punkty w starciu z Deportivo Alaves. Athletic zdołał zaś powstrzymać Barcelonę (1:1), w której barwach debiutancką bramkę zanotował Memphis Depay.

Gol w końcówce dał beniaminkowi komplet

RCD Mallorca od początku spotkania pokazywała przewagę techniczną nad Deportivo Alaves. Sytuację ułatwiła beniaminkowi czerwona kartka, którą w 66. minucie obejrzał Ruben Duarte. Wreszcie, w samej końcówce, Salva Sevilla odnalazł podaniem Fer Nino, a ten ładnym lobem pokonał Fernando Pacheco. Sytuację usiłował ratować jeszcze Victor Laguardia, ale wypożyczony z Villarrealu napastnik umiejętnie zablokował rywala, zapewniając swojej drużynie pierwsze trzy punkty po powrocie do La Ligi.

Bez bramek w Barcelonie, kolejny remis Villarrealu

Villarreal zanotował drugi kolejny remis w lidze. Co gorsza, mowa o drugim remisie przeciwko potencjalnie przeciętnemu rywalowi. W drugiej kolejce Żółta Łódź Podwodna mierzyła się z Espanyolem. Beniaminek z Barcelony nie tylko radził sobie z zakusami ofensywnymi rywali, co sam kreował groźniejsze sytuacje. W końcówce Wu Lei skierował nawet piłkę do siatki, ale arbiter dopatrzył się w tej akcji zagrania ręką.

Gracze Emery’ego kiepsko weszli w sezon, a w następnej kolejce czeka ich pojedynek z mistrzami kraju.

Popisowa akcja Bacci, remis wywalczony w końcówce

Granada po upływie kwadransa przeprowadziła podręcznikową kontrę, w której główną rolę rozegrał Carlos Bacca. Nowy nabytek gospodarzy posłał idealne podanie do Luisa Suareza, a ten pokonał golkipera Valencii. W końcówce Jose Gaya wywalczył rzut karny po faulu Puertasa, a tego na gola zamienił Carlos Soler. Trzeba przyznać, że było to szczęśliwe trafienie podopiecznych Bordalasa, bo w tym meczu to Granada była stroną dominującą.

Kiepski mecz Barcelony, debiutancki gol Memphisa

Athletic od pierwszych minut wyglądał na zespół bardziej zaangażowany i już przed przerwą kilkukrotnie zagroził Neto. Po zmianie stron Baskowie zaprezentowali kolejny ciekawy wariant wykonania rzutu rożnego, po którym do siatki trafił Inigo Martinez. Ten gol otrzeźwił nieco Barcelonę, w efekcie czego debiutancką bramkę w bordowo-granatowych barwach zanotował Memphis Depay. To spotkanie nie było jednak udane w wykonaniu podopiecznych Ronalda Koemana. Najlepiej puentuje go czerwona kartka dla Erica Garcii, który nie był w stanie poradzić sobie w końcówce z Nico Williamsem – brakowało zaangażowania, a głupie błędy prowadziły do realnego zagrożenia pod własną bramką.