Atletico wyrwało zwycięstwo w Barcelonie, hat-trick Benzemy

Karim Benzema
Karim Benzema PressFocus

Na niedzielę zaplanowane zostały cztery spotkania 4. kolejki La Liga. W pierwszym meczu Atletico Madryt wygrało 2:1 na wyjeździe z Espanyolem Barcelona. W drugim spotkaniu Valencia CF rozgromiła Osasunę Pampeluna 4:1. W pierwszym meczu na nowym Santiago Bernabeu Real Madryt wysoko pokonał Celtę Vigo (5:2). Hat-trickiem popisał się Karim Benzema, a debiutancką bramkę zanotował też Eduardo Camavinga.

Szczęśliwa wygrana Atletico

Espanyol Barcelona postawił bardzo trudne warunki Atletico Madryt w pierwszym niedzielnym meczu 4. kolejki La Liga. Zespół ze stolicy Katalonii po świetnej pierwszej połowie długo prowadził z aktualnym mistrzem Hiszpanii, ale ostatecznie podopiecznym Diego Simeone udało się sięgnąć po komplet punktów. Najpierw do wyrównania doprowadził Yannick Carrasco, a w doliczonym czasie gry bramkę na wagę wygranej zdobył Thomas Lemar.

Osasuna Pampeluna bezradna w meczu z Valencią

Gospodarze prowadzili od ósmej minuty, ale potem nie mieli nic do powiedzenia w spotkaniu z Valencią. Goście zaaplikowali Osasunie Pampeluna cztery bramki i awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli La Liga.

Dublet Oyarzabala, ważne zwycięstwo Realu Sociedad

Real Sociedad pokonał na wyjeździe Cadiz. Gospodarze postawili na swój sprawdzony sposób, czyli głęboką defensywę. Dopiero po zmianie stron Baskom udało się ją skruszyć. Długie podanie Elustondo świetnie wykończył głową Mikel Oyarzabal. W końcówce nowy nabytek gości, Alexander Sorloth, wywalczył rzut karny. Stały fragment gry na gola zamienił Oyarzabal, a grający w osłabieniu rywale nie postawili się już wyżej notowanym rywalom.

Hat-trick Benzemy po powrocie Realu na Santiago Bernabeu

Real Madryt przez ponad 500 dni nie grał na Santiago Bernabeu. Niedzielny mecz był zatem wyjątkowy, ale gospodarze w pierwszej połowie dwukrotnie pozwalali Celcie Vigo objąć prowadzenie po trafieniach Santiego Miny i Franco Cerviego, przedzielonych wyrównującym golem Karima Benzemy. Po zmianie stron Królewscy prezentowali się już znacznie lepiej. Ostatecznie francuski napastnik zanotował hat-trick, Vinicius pewnie wykorzystał sytuację sam na sam, a gola w debiucie zaliczył też Eduardo Camavinga. Tym samym Los Blancos nie tylko sięgnęli po komplet punktów, ale i zasiedli na fotelu lidera.