Real Madryt wypunktował Alaves. Bezbarwny debiut Espanyolu w La Lidze

Karim Benzema
Karim Benzema Pressfocus

W sobotę zostały rozegrane cztery spotkania 1. kolejki La Liga. Co ciekawe, tylko jeden z nich zakończył się zwycięstwem. Komplet punktów padł łupem Królewskich, którzy pokonali Deportivo Alaves (4:1).

Remis rzutem na taśmę

Cadiz CF przegrywało do przerwy z UD Levante 0:1 po bramce Jose Luisa Moralesa. W drugiej odsłonie ten gracz był blisko kolejnego gola, lecz trafił tylko w słupek. Ostatecznie gospodarze dzięki bramce w samej końcówce Alfonso Espino doprowadzili do wyrównania i mecz zakończył się podziałem oczek.

Mallorca trudna do pokonania u siebie

W pierwszej połowie spotkania RCD Mallorca – Real Betis Sewilla padł tylko jeden gol. Zdobył go Brian Olivan i to gospodarze prowadzili 1:0. Po zmianie stron goście wyrównali i finalnie mecz zakończył się remisem 1:1. To oznacza, że gospodarze są niepokonani u siebie już od 14 lutego 2021 roku.

Espanyol zgarnął punkt na start zmagań w La Lidze

Espanyol po roku nieobecności znów zameldował się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednak w starciu Osasuny z katalońską ekipą, zdecydowanie lepszy futbol zaprezentowała drużyna z Pampeluny. Finalnie żadna z drużyn nie umieściła piłki w siatce, choć było na sto całkiem sporo okazji.

Wymarzony początek sezonu dla Królewskich

Real Madryt z nowym, a zarazem starym trenerem na pokładzie, zgarnął całą pulę na start ligowych zmagań. Królewscy w starciu z Alaves byli stroną dominująca. Worek z bramkami rozwiązał się jednak dopiero po przerwie. Dublet zaliczył Karim Benzema, z kolei z asyst cieszyli się Eden Hazard oraz David Alaba. Ostatnie trafienie należało do Viniciusa, który głową ustalił rezultat tego widowiska.